Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Reportul la categoria I a jocului Joker depăşeşte 14,91 milioane de lei (peste 3,15 milioane de euro), în timp ce, la Loto 6/49, sumele puse în joc sunt de 4,94 milioane de lei (peste un milion de euro), informează Loteria Română.
 
La Noroc este un report cumulat în valoare de peste 3 milioane de lei (aproximativ 637.000 de euro), iar la Noroc Plus, categoria I, reportul depăşeşte 34.500 de lei.

Potrivit Loteriei Române, la Loto 5/40, categoria I, este în joc un report în valoare de aproximativ 100.000 lei (peste 21.000 de euro), iar la Super Noroc, aceeaşi categorie, peste 42.000 de lei.

La tragerea Noroc de joi, 29 august 2019, s-a câştigat premiul de categoria a III-a, în valoare de 48.394,08 lei. Biletul norocos a fost jucat la agenţia 22-017 din Iaşi si a fost completat cu 1 variantă simplă la Loto 6/ 49 şi o variantă la Noroc.

Duminică, 1 septembrie, au loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/ 40 şi Super Noroc, după ce la tragerile loto de joi, 29 august, Loteria Română a acordat 16.130 de câştiguri în valoare totală de 737.807,51 lei.AGERPRES/(AS - editor: Mariana Nica, editor online: Ada Vîlceanu)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.