COD GALBEN: 14-12-2017 ora 11 Intre 11:00 si 13:00 se va semnala Ceață, care determină scăderea vizibilității, local sub 200 m, izolat sub 50 m. in Județul Botoșani, Județul Neamț, Județul Suceava;

Modifică dimensiunea fontului:

Bucureşti, 12 oct /Agerpres/ - Vicecampioana CSM Bucureşti a surclasat campioana Dinamo Bucureşti cu scorul de 33-20 (16-13), joi seara, în Sala Rapid, într-un meci din etapa a 7-a a Ligii Naţionale la handbal masculin.

Dinamo a pierdut primele sale puncte în acest campionat.

CSM Bucureşti a preluat controlul meciului încă de la început şi în min. 10 avea două goluri avans pe tabelă (5-3), iar apoi diferenţa a crescut la patru goluri, 8-4 (13). În min. 28, Dinamo conducea cu 13-12, dar la pauză scorul a fost de 16-13 pentru CSMB.

Tigrii s-au dezlănţuit după pauză, în timp ce Dinamo nu a reuşit să marcheze decât 7 goluri.

Goce Georgievski a fost cel mai bun marcator al învingătorilor, cu 6 goluri, Javier Humet a înscris 5, Alexander Tioumentsev 4, Nicuşor Negru 4, Adrian Rotaru 3, Gasper Hrastnik 2, L Sampaio 2, Andras Szasz 2, Ionuţ Ramba 2, Antonio Robledo 2, Chike Onyejekwe 1.

Pentru Dinamo au înscris Vitali Komogorov 6 goluri, Novak Boskovic 4, Sajad Esteki 3, Hugo Descat 3, Marius Mocanu 3, Vadim Gaiducenko 1.