COD PORTOCALIU: 24-02-2018 ora 13 Intre 26 februarie, ora 03 – 01 martie, ora 10 se va semnala temperaturi foarte scăzute, atât noaptea, cât și ziua

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Sofia, 21 sep /Agerpres/ - Atacantul român Claudiu Keşeru a marcat două goluri pentru Ludogoreţ Razgrad, care s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Bulgariei la fotbal, joi, după ce a învins formaţia de eşalon inferior FC Oborişte cu scorul de 3-2, după prelungiri.

Juninho Quixada (38) a deschis scorul pentru Ludogoreţ, Gheorghi Netov (77) a restabilit egalitatea, pentru ca internaţionalul român Claudiu Keşeru să reuşească ''dubla'' în prelungiri (98, 105), după ce oaspeţii rămăseseră în inferioritate numerică Jacek Goralski fiind eliminat (95). Fernando Quintela (119) a marcat al doilea gol al echipei gazdă.

În optimi s-a calificat şi Beroe Stara Zagora, după 2-0 cu Sevlievo, în deplasare, meci jucat marţi. Pentru Beroe au înscris Kamen Hadjiev (8) şi românul Sergiu Negruţ (17).
AGERPRES (editor: Mihai Ţenea)