COD GALBEN: 21-02-2018 Intre 04:00 si 10:00 se va semnala intensificări ale vântului care la rafală vor depăși local 75-85 km/h, iar la munte 95-100 km/h in Județul Caraş-Severin, Județul Caraş-Severin;

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Bucureşti, 13 sep /Agerpres/ - Echipa masculină de baschet CSM CSU Oradea a fost învinsă de echipa maghiară Szolnok Olaj KK cu scorul de 80-75, miercuri, în Arena ''Antonio Alexe'', în meciul de prezentare a lotului pentru noul sezon.

''Roş-albaştrii'' au început partida în formula Trotter, Pasalic, Zeno, Gajovic, Milosevic, potrivit site-ului oficial al clubului, şi au termina primul sfert în avantaj, 20-14. La jumătatea confruntării, scorul era egal, 36-36, dar oaspeţi s-au desprins în sfertul al treilea, având 61-53 cu zece minute înainte de final. Ecartul a crescut la 16 puncte, dar orădenii au reuşit să se apropie pe tabelă, pierzând cu 75-80.

Milosevic a terminat cu 27 puncte, 5 recuperări, Gajovic a adăugat 10 puncte, iar Martin Zeno şi Pasalic au terminat cu câte 9 puncte fiecare. În replică, Perry a totalizat 28 puncte, 4 recuperări, 4 pase decisive, Tarik a adăugat 16 puncte, iar Toth a izbutit 11 puncte.

Oradea a fost lipsită de Arturas Valeika, Lucian Ţîbîrnă (accidentaţi) şi Andrei Mandache (câteva zile de repaus). În schimb, Szolnok a jucat fără David Vojvoda şi Strahinja Milosevic.

CSM CSU Oradea încheie seria jocurilor din presezon sâmbătă seara, în compania echipei slovace KB Kosice, în Arena ''Antonio Alexe''.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea)