Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Santiago de Chile, 19 mar /Agerpres/ - Sportivul român Vlad Vişan a cucerit medalia de bronz la turneul de judo Pan-American Open de la Santiago de Chile, în limitele categoriei 81 kg.

Vişan l-a învins în primul tur pe uruguayanul Alain Aprahamian, apoi a fost întrecut de chilianul Fernando Salazar, dar în recalificări s-a impus în faţa canadianului Jeremie Poirier, pentru ca în meciul pentru medalia de bronz să îl învingă pe argentinianul Tomas Morales Martinatto.

La cat. 73 kg, românul Robert Florian Papp a fost întrecut în primul tur de chilianul Tomas Bringas.

La competiţie au participat 123 de judoka din 13 ţări, 82 de masculin şi 41 la feminin.
AGERPRES (editor: Mihai Ţenea)