Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Fostul antrenor al FCSB, Anton Petrea, a fost numit, miercuri, la conducerea băncii tehnice a echipei Chindia Târgovişte, după despărţirea de tehnicianul Adrian Mihalcea.

"Bun venit, Anton Petrea şi Cristinel Ţermure! AFC Chindia Târgovişte anunţă că noul antrenor principal al echipei noastre este, începând de astăzi, Anton Petrea. Tot de astăzi, revine acasă Cristinel Ţermure, în funcţia de antrenor secund! Din staff-ul tehnic al echipei noastre vor face parte, în continuare, Irinel Voicu (antrenor secund), Dumitru Hotoboc (antrenor cu portarii) şi Bogdan Hetco (preparator fizic). Mult succes şi rezultate cât mai bune la Chindia Târgovişte!", au anunţat reprezentanţii clubului Chindia Târgovişte pe pagina oficială de Facebook.

În vârstă de 47 de ani, Anton Petrea a pregătit până în vara acestui an formaţia FCSB şi îl înlocuieşte la conducerea echipei Chindia Târgovişte pe Adrian Mihalcea, care şi-a reziliat contractul, marţi, de comun acord cu conducerea clubului.

După 11 etape în Superligă, Chindia Târgovişte ocupă ultima poziţie în clasament, cu doar trei puncte acumulate şi fără victorie.
AGERPRES (AS-autor: Adrian Ţone, editor: Mihai Dragomir, editor online: Anda Badea)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – [email protected].

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.