COD GALBEN: 19-09-2021 ora 14 Intre 14:00 si 17:00 se va semnala temporar intensificări ale vântului cu rafale de peste 55-60 km/h in Județul Alba;

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Conducerea clubului de fotbal FC U Craiova 1948 a anunţat, luni, într-un comunicat de presă publicat pe un site de socializare, că nu ia în calcul înlocuirea antrenorului Adrian Mutu, chiar dacă echipa ocupă locul 12, cu doar 8 puncte după 8 etape disputate.

"Ca urmare a zvonurilor apărute în presă, în privinţa demiterii antrenorului Adrian Mutu, clubul nostru face următoarele precizări: conducerea clubului nu a discutat şi nu a contactat niciun antrenor în vederea înlocuirii lui Adrian Mutu. Conducerea clubului acordă în continuare încredere totală antrenorului Adrian Mutu şi staff-ului său. Soarta staff-ului tehnic nu depinde de rezultatul meciului cu FCSB, dar nici de cel cu CSU", se menţionează pe pagina oficială de Facebook a grupării oltene.

Oficialii FCU Craiova 1948 fac apel la suporteri să aibă răbdare şi să vină în număr cât mai mare, sâmbătă, pe Stadionul Ion Oblemenco, la partida cu FCSB.

"Facem apel la răbdare şi calmitate în privinţa rezultatelor. Este nevoie de timp ca jocul să dea roade, iar rezultatele să apară. Suntem un club ce a fost nimicit de două ori, o dată în 2011 şi o dată în 2014. Nu se poate face primăvară după 8 etape, dar nici îngheţ. Mai sunt multe meciuri de disputat şi, cu siguranţă, echipa va intra pe o pantă ascendentă. Haideţi cu toţii la stadion, sâmbătă, de la ora 20:00, unde echipa noastră va înfrunta veşnica rivală din Bucureşti, după 10 ani. Echipa are nevoie de susţinere, încredere şi încurajări", se mai precizează în comunicat.

Echipa de fotbal FC U Craiova 1948 a înregistrat de la începutul sezonului 2021-2022 al Ligii I 2 victorii, 2 egaluri şi 4 înfrângeri. Sâmbătă, de la ora 20:00, pe teren propriu, echipa condusă de Adrian Mutu întâlneşte formaţia FCSB, într-o partidă contând pentru etapa a 9-a a Ligii I.
AGERPRES (AS-autor: Marius Ţone, editor: Mihai Ţenea, editor online: Adrian Dãdârlat)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – marketing@agerpres.ro.

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.