Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

HC Dunărea Brăila a învins-o pe CSU Cluj-Napoca cu scorul de 30-24 (11-13), miercuri, în etapa a 11-a a Ligii Naţionale de handbal feminin, în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'' din Bucureşti, după o repriză secundă de excepţie.

Dunărea, formaţie calificată în sferturile de finală ale EHF European League, era condusă la pauză de ultima clasată cu 13-11. Brăilencele au avut nevoie de opt minute pentru a întoarce scorul (17-16), iar apoi s-au desprins şi au câştigat clar.

Maria Kanaval şi Aneta Udriştioiu au marcat câte 7 goluri pentru Dunărea, iar Alina Czeczi a contribuit cu 5. Diana Lazăr (7) şi Florina Chintoan (6) au fost cele mai bune realizatoare de la ''U''.

CSM Slatina a învins-o pe CS Dacia Mioveni 2012 cu 25-22 (12-13), de asemenea, după o răsturnare de scor. Elena Stoicănescu (8 goluri) şi Lorena Ostase (7) s-au remarcat de la CSM, iar Ioana Georgescu (7) a fost cea mai bună marcatoare a echipei din Mioveni.

HC Zalău a dispus de CS Activ Prahova Ploieşti cu 22-16 (9-8), condusă de Alexandra Severin (6 goluri).