Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Fotbalistul formaţiei CSM Poli Iaşi, Andrei Cristea a declarat, luni, că a fost surprins de propunerea de a prelua funcţia de antrenor al echipei, dar a precizat că a acceptat imediat deoarece gruparea moldoveană înseamnă "enorm" pentru el.

"Recunosc faptul că m-a surprins propunerea preşedintelui Ciprian Paraschiv. Am acceptat imediat pentru că Politehnica Iaşi înseamnă enorm pentru mine. Am dat tot ce am putut ca jucător, iar acum trec într-o nouă etapă. Echipa noastră trebuie să fie una de top în România şi sper să contribui şi eu la realizarea obiectivelor. Sunt optimist că împreună vom reuşi", a spus Cristea, conform paginii oficiale de Facebook a grupării ieşene.

Atacantul Andrei Cristea (36 ani) a fost numit, duminică, în funcţia de antrenor al echipei de fotbal CSM Politehnica Iaşi.

"Jucătorul reprezentativ al echipei noastre în ultimii ani va conduce colectivul tehnic al grupării din Copou", se menţiona în comunicatul clubului de duminică seara.

Andrei Cristea este unul dintre cei mai experimentaţi jucători în activitate din Liga I, cu peste 400 de jocuri oficiale şi 114 goluri marcate.

Cristea îl înlocuieşte pe Daniel Pancu, după ce tehnicianul şi-a reziliat contractul cu clubul după 19 etape. Sâmbătă, în etapa a 20-a (1-3 cu FCSB), Poli Iaşi a fost condusă de pe margine de Adrian Kerezsy.

Andrei Cristea va debuta în noua sa postură pe 2 februarie, la Iaşi, în etapa a 21-a a Ligii I, contra Universităţii Craiova, echipă la care a jucat în 2019. Poli Iaşi ocupă ultimul loc în clasament, cu 15 puncte. AGERPRES (AS-autor: Marius Ţone, editor: Adrian Drăguţ, editor online: Ady Ivaşcu)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – [email protected].

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.