COD GALBEN: 21-09-2020 Intre 08:50 si 12:00 se va semnala intensificări ale vântului cu viteze care vor depăși la rafală 55-65 km/h in Județul Caraş-Severin;

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Clubul de fotbal FC Rapid a anunţat, duminică, într-un comunicat de presă publicat pe site-ul oficial, despărţirea de antrenorul Dan Alexa după ratarea promovării în Liga I.

"Clubul nostru se desparte de Dan Alexa şi de Costel Ilie (n.r. - antrenor secund), cărora le mulţumim pentru perioada petrecută la Rapid şi pentru dedicarea de care au dat dovadă. Dan Alexa a condus Rapidul, din postura de antrenor principal, în play-off-ul ligii secunde, echipa noastră obţinând o victorie, trei remize şi o înfrângere", se menţionează în comunicatul citat.

Antrenorul Dan Alexa l-a înlocuit în 11 martie la conducerea tehnică a formaţiei FC Rapid pe Daniel Pancu, demis în urma rezultatelor slabe înregistrate în primele trei etape de la reluarea campionatului Ligii a II-a.

Sâmbătă, FC Rapid s-a despărţit şi de directorul general Ovidiu Burcă, acesta înaintându-şi demisia ca urmare a ratării obiectivului. Burcă a fost unul dintre iniţiatorii proiectului clubului FC Rapid după falimentul din 2016.

"Au fost 3 ani dificili în care m-am dedicat total acestui proiect. Nu a existat zi în tot acest timp fără să-mi dedic toate cunoştiinţele şi toată pasiunea mea pentru fotbal renaşterii Rapidului. Din păcate, ratarea promovării a produs multă dezamăgire în rândul suflării rapidiste, dar mai presus de toţi mie. Nu am entuziasmul şi energia pe care să le transmit într-un timp atât de scurt echipei. E timpul să vină alţi oameni care să creadă în acest proiect şi să încerce să readucă echipa în prima ligă", şi-a motivat decizia Ovidiu Burcă într-un comunicat postat pe site-ul oficial al clubului.

Reunirea lotului formaţiei din Liga a II-a va avea loc luni, iar până la numirea unui nou antrenor echipa va fi condusă de celălalt antrenor secund, Ştefan Grigorie.

Noul sezon al Ligii a II-a va începe la finalul acestei luni, în week-end-ul 28-30 august, tragerea la sorţi a programului urmând a avea loc cel mai probabil săptămâna viitoare.
AGERPRES (AS-editor: Marius Ţone, editor online: Andreea Lăzăroiu)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – marketing@agerpres.ro.

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.