Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

FC Botoşani a remizat acasă cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, scor 1-1 (0-0), vineri, în primul meci al etapei a 12-a a Ligii I de fotbal.

Sepsi a fost mai periculoasă în prima repriză şi a deschis scorul după nouă minute din actul secund, când Vaşvari a transformat un penalty. Veteranul Mihai Roman, introdus în min. 58, a egalat în min. 84, după o pasă greşită a lui Kilyen.

Gazdele au presat în ultima jumătate de oră, fără să aibă multe ocazii clare până la reuşita lui Roman. Fiecare echipă a ratat o ocazie mare în minutele de prelungire.

Sepsi OSK are trei egaluri şi o victorie în ultimele patru etape. Echipa are nu mai puţin de nouă rezultate de egalitate în acest campionat. Cu 15 puncte, ea este pe poziţia a 7-a a clasamentului.

FC Botoşani este pe locul doi la capitolul remize înregistrate - şapte - şi, cu 16 puncte, este pe locul 6.

FC Botoşani - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1 (0-0), Stadion Municipal - Botoşani
Au marcat: Mihai Roman I (84), respectiv Gabriel Vaşvari (54 - penalty)
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Satu Mare), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava); arbitru de rezervă: Iulian Dima (Bucureşti)
Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) - CCA, Cristian Vasc (Tg. Lăpuş) - LPF
AGERPRES (AS/editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Ady Ivaşcu)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – marketing@agerpres.ro.

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.