Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Sportivul român Gabriel Burtănete a câştigat medalia de aur în finala de la sărituri, duminică, în Cupa Mondială de gimnastică artistică de la Varna (Bulgaria), cu o medie de 14,400, după 14,650 la prima săritură şi 14,150 la a doua.

Burtănete a fost urmat în clasament de americanul Taylor Burkhart, cu 14,350, şi de britanicul Courtney Tulloch, 14,250.

În finala de la bârnă, Ioana Stănciulescu a ocupat locul 4 cu 12,200. Medalia de aur a fost câştigată de croata Ana Derek, cu 13,300, argintul a revenit finlandezei Maisa Kuusikko, 13,000, iar bronzul a fost adjudecat de franţuzoaica Aline Fries, cu 12,450.

În finala de la bară fixă, Răzvan Marc a încheiat pe locul şase, cu 13,400, iar Gabriel Burtănete a terminat pe şapte la paralele, cu 12,600, ambele finale fiind câştigate de cipriotul Marios Georgiu, cu 14,350, respectiv 14,850.

Sâmbătă, Ioana Stănciulescu s-a clasat pe locul al treilea la paralele.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: Federația Română de Gimnastică /Facebook

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – [email protected].

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.