COD PORTOCALIU: 26-06-2025 ora 10 se va semnala val de căldură persistent și intens, caniculă și disconfort termic accentuat COD PORTOCALIU: 26-06-2025 ora 10 se va semnala val de căldură persistent și intens, caniculă și disconfort termic accentuat COD GALBEN: 26-06-2025 ora 10 se va semnala instabilitate atmosferică temporar accentuată

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Antrenorul echipei Manchester City, Pep Guardiola, a fost sfătuit de fanii grupării să se concentreze la misiunea pe care o are pe banca tehnică a formaţiei şi nu pe prezenţa fanilor la meciuri, scrie BBC.

O grupare a suporterilor lui City a spus că declaraţiile tehnicianului privind criticile referitoare la prezenţa scăzută din tribune este ''neaşteptată şi dezamăgitoare''.

Guardiola a cerut, într-o declaraţie făcută la un post tv, o prezenţă cât mai mare a suporterilor pe Etihad Stadium, la meciul cu Southampton de sâmbătă seara, din etapa a 5-a a Premier League.

''Guardiola nu înţelege că poate unii oameni au dificultăţi în a fi prezenţi meci de meci pe Etihad. Oricum, noi considerăm că numărul suporterilor la fiecare confruntare a echipei este foarte bun'', a spus Kevin Parker, liderul unuei grupări a fanilor ''cetăţenilor''. ''Declaraţiile antrenorului sunt frustrante'', a punctat acesta.

Statistic, prezenţa fanilor lui Manchester City pe stadion la meciurile din Liga Campionilor a fost mai redusă comparativ cu partidele dinb Premier League, indică BBC.

Manchester City, campioana en titre a Angliei, este în prezent pe locul 5 în campionatul intern, cu 9 puncte după 4 etape, la 1 punct de liderul Manchester United.

Etihad Stadium are o capacitate de 55.000 locuri. AGERPRES/(AS- editor. Adrian Drăguţ, editor online: Ady Ivaşcu)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.