Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

SC Miercurea Ciuc şi Corona Braşov Wolves au obţinut victorii în deplasare, joi, în Erste Liga la hochei pe gheaţă.

Sport Club a dispus de UTE cu 7-2 (2-1, 2-1, 3-0), prin golurile marcate de Csanad Fodor, Ty Wishart (două), Tihamer Becze, Alpar Sallo, Justin Maylan şi John Anthony Combs, respectiv Christopher Bodo şi Philip James Kiss.

Corona Braşov Wolves s-a impus după şuturile de departajare la Debrecen, 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0) cu DEAC. Patrik Kiss a deschis scorul pentru gazde, Cody Carlson a trimis meciul în prelungiri prin golul marcat cu 77 de secunde înaintea expirării timpului regulamentar, iar Zsombor Molnar a semnat golul victoriei.

În alt meci, MAC HKB Ujbuda a trecut de CS Gheorgheni HC cu 5-4 (2-1, 2-2, 0-1, 1-0), după prelungiri. Arnold Sillo, Tero Koskiranta (două) şi Shawn Ouellette St Amant au marcat golurile harghitenilor, iar pentru gazde au înscris Balint Molnar, Brance Orban (trei) şi Istvan Sofron.