Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Atletico Madrid a fost eliminată joi seară, în 16-imile Cupei Regelui, de modesta echipă din eşalonul al 3-lea, CD Leonesa, după ce a pierdut cu 2-1 după prelungiri, în ciuda faptului că echipa din La Liga a avut pe teren un 11 cu aproape toţi jucătorii de bază.

Angel Correa a deschis scorul pentru madrileni în repriza a doua, însă Julen Castenada a readus egalitatea în ultimele minute ale partidei. În prelungiri, deşi antrenorul Diego Simeone l-a introdus şi pe Rodrigo Riquelme, cei care au marcat au fost gazdele, prin Sergio Benito Crujera, care a reuşit golul victoriei ce a declanşat o adevărata fiesta în tribune.

Într-un meci disputat marţi, Sevilla FC, viitoarea adversară a CFR Cluj în 16-imile Europa League, s-a calificat în runda următoare după ce s-a impus cu 3-1 în faţa celor de la Levante.

Rezultate complete din 16-imile Cupei Regelui:

Marţi:
Huelva (D3) - Osasuna 2 - 3 (după prelungiri)
Real Zaragoza (D2) - Mallorca 3 - 1
Sevilla FC - Levante 3 - 1

Miercuri:
UD Ibiza (D3) - FC Barcelona 1 - 2
Elche (D2) - Athletic Bilbao 1 - 1, 4 - 5 (după lovituri de departajare)
Badalone (D3) - Granada 1 - 3 (după prelungiri)

Ebro (D3) - Leganes 0 - 1
Mirandes (D2) - Celta Vigo 2 - 1 (după prelungiri)
Cultural Leonesa (D3) - Atletico Madrid 2 - 1 (după prelungiri)
CD Badajoz (D3) - Eibar 3 - 1
Rayo Vallecano (D2) - Betis Sevilla 2 - 2, 4 - 2 (după lovituri de departajare). AGERPRES/(AS- editor: Adrian Drăguţ, editor online: Gabriela Badea)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – marketing@agerpres.ro.

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.