Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Fostul fotbalist român Cristian Chivu va antrena echipa Under-17 a lui Internazionale Milano, a anunţat joi clubul italian.

Cristian Chivu a avut o "experienţă pozitivă" la cârma echipei Under-14 al lui Inter, notează site-ul grupării lombarde, la care fundaşul a jucat între 2007 şi 2014.

Chivu a pregătit timp de un an formaţia U-14 a milanezilor. Fostul internaţional, care are 38 de ani, a obţinut în decembrie 2017 licenţa de antrenor în Italia. Chivu, care a avut 75 de meciuri pentru naţionala României, a mai jucat în Italia la AS Roma (2003-2007). El a contribuit în 2010 la o triplă istorică, Inter câştigând atunci Serie A, Cupa Italiei şi Liga Campionilor.

Chivu a fost observator tehnic din partea Uniunii Europene de Fotbal (UEFA). AGERPRES (AS/autor: Mircea Lazaroniu; editor: Adrian Drăguţ, editor online: Ady Ivaşcu)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - [email protected].

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.