COD GALBEN: 08-12-2021 ora 23 Intre 23:00 si 05:00 se va semnala local, ceață care determină scăderea vizibilității sub 200 m, izolat sub 50 m, ce va favoriza, în funcție și de condițiile locale, formarea ghețușului in Județul Argeş, Județul Prahova, Județul Buzău;

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Selecţionata de fotbal a Franţei, campioana mondială en titre, încheie anul 2018 cu o victorie la limită, cu scorul de 1-0, în faţa reprezentativei Uruguayului, într-un meci amical disputat marţi seara pe Stade de France.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în repriza secundă de Olivier Giroud, care a transformat o lovitură de la 11 m (min. 52).

Les Bleus l-au pierdut, însă, în prima repriză pe noul lor star, Kylian Mbappe, care a părăsit terenul accidentat, după o jumătate de oră de joc.

Într-un alt amical disputat marţi, la Mendoza, selecţionata Argentinei, fără starurile Lionel Messi, Sergio Aguero şi Angel Di Maria, a dispus cu 2-0 de reprezentativa Mexicului.

Golurile au fost marcate de Mauro Icardi (min. 2) şi Paulo Dybala (min. 87), jucători aflaţi la primele lor reuşite în tricoul naţionalei "Albiceleste".

Brazilia şi-a continuat parcursul fără greşeală după Cupa Mondială 2018, învingând la limită Camerunul (1-0), într-un amical disputat în Anglia, prin golul lui Richarlison (45), însă l-a pierdut la rândul ei pe starul Neymar, care a acuzat probleme la piciorul drept în prima repriză.

Chile - Honduras 4-1
Au marcat: Arturo Vidal 8, 35 - penalty, Alexis Sanchez 61, Nicolas Castillo 84 - penalty, respectiv Alexander Lopez 40.

Peru - Costa Rica 2-3
Au marcat: Edison Flores 20, Farfan 73, respectiv Jonathan McDonald 41, Allan Cruz 54, Joel Campbell 77 - penalty.

Turcia - Ucraina 0-0

Albania - Ţara Galilor 1-0
A marcat: Bekim Balaj 58 - penalty.

Australia - Liban 3-0
Au marcat: Boyle 19, 41, Leckie 68.

Uzbekistan - Coreea de Sud 0-4
Au marcat: Nam Tae-Hee 9, Hwang Ui-jo 24, Moon Seon-Min 70, Suk Hyun-Jun 82.

Japonia - Kîrgîzstan 4-0
Au marcat: Yamanaka 2, Haraguchi 19, Osako 72, Nakajima 73.