COD GALBEN: 16-01-2018 ora 12 Intre 16 ianuarie, ora 17 - 17 ianuarie, ora 20 se va semnala 16 ianuarie, ora 12 – 17 ianuarie, ora 20Fenomene vizate COD GALBEN: 17-01-2018 ora 11 Intre 11:00 si 14:00 se va semnala Ploi cu caracter torențial care vor cumula local 25-35 l/mp in Județul Timiş;

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Echipa Fiorentina, cu românul Ianis Hagi pe banca de rezerve, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei la fotbal, învingând pe teren propriu, cu scorul de 3-2, formaţia Sampdoria Genova, într-o partidă disputată miercuri seara.

Golurile au fost marcate de Khouma Babacar (min. 2) şi Jordan Veretout (min. 59 şi 90, ambele din penalty) pentru învingători, respectiv Edgar Barreto (min. 39) şi Gaston Ramirez (min. 77).

AC Milan a acces, la rândul ei, în sferturi graţie victoriei cu 3-0 înregistrată în faţa formaţiei Hellas Verona. Elevii lui Gennaro Gattuso s-au impus prin reuşitele lui Suso (min. 23), Alessio Romagnoli (min. 30) şi Patrick Cutrone (min. 55).

Rezultate înregistrate în optimile de finală ale Cupei Italiei:
Marţi
Inter Milano - Pordenone (D3) 5-4, la loviturile de departajare (0-0, după prelungiri)

Miercuri
Fiorentina - Sampdoria Genova 3-2
AC Milan - Hellas Verona 3-0

Joi va avea loc meciul Lazio Roma - Cittadella (II)

Celelalte partide această fază a competiţiei se vor disputa săptămâna viitoare, după următorul program: