Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Primarul municipiului Sibiu, Astrid Fodor, candidat din partea Forumului Democrat al Germanilor din România (FDGR) pentru cel de-al doilea mandat, a declarat că nu are emoţii privind rezultatul votului.

"În primul rând sunt bucuroasă că am constatat că am votat în siguranţă şi am votat pentru continuitate, am votat pentru o echipă care prin statutul ei moral, garantează că bugetul Sibiului, va fi utilizat doar în interesul comunităţii noastre şi al oraşului nostru. Am votat pentru un Sibiu european, un Sibiu al bunului simţ, un Sibiu în care împreună să continuăm dezvoltarea lui armonioasă şi coerentă", a spus Astrid Fodor, la ieşirea de la urne.

Întrebată de jurnalişti cum aşteaptă rezultatul scrutinului de duminică, Fodor a spus: "Nu am emoţii".

Candidatul FDGR mizează şi pe "o prezenţă bună" la vot.

Pentru postul de primar al Sibiului candidează 12 persoane. AGERPRES/(A-autor: Isabela Paulescu, editor: Karina Olteanu, editor online: Irina Giurgiu)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – marketing@agerpres.ro.

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.