COD GALBEN: 29-05-2025 ora 10 Intre 29 mai, ora 23 – 30 mai, ora 21 se va semnala instabilitate atmosferică temporar accentuată COD GALBEN: 29-05-2025 ora 10 Intre 30 mai, ora 10 – 30 mai, ora 21 se va semnala intensificări ale vântului

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Bucureşti, 28 iul /Agerpres/ - Premierul Victor Ponta a declarat că miercuri, alături de soţia sa, europarlamentarul Daciana Sârbu, şi cei doi copii, va pleca în concediu de odihnă până pe 9 august şi a infirmat varianta unei eventuale deplasări imediate în Turcia pentru o nouă intervenţie chirurgicală la genunchi.

"Plec în concediu, mă întorc duminică, pe 9 august. E concediu de odihnă cu familia, mă duc în afara ţării. Nu mă duc acum la niciun control în Turcia. E un lucru pe care-l vor decide medicul din România, domnul Codorean şi cu medicul care m-a operat, din Turcia, undeva la sfârşitul lunii august, în funcţie de cum evoluează recuperarea. Plec în concediu cu soţia şi cei doi copii", a declarat premierul, marţi seara, într-o intervenţie telefonică la postul B1Tv, întrebat dacă miercuri va pleca la un nou control medical în Turcia, pentru o nouă intervenţie chirurgicală la genunchiul la care a fost operat.

Ponta a adăugat: "Plec în afara ţării, dar nu în Turcia şi plec cu soţia şi cu copiii şi sper să nu văd niciun medic în următoarele 10 zile că am văzut destui medici în ultima perioadă".

Despre faptul că presa va critica plecarea sa în concediu în străinătate, aşa cum s-a comentat şi în cazul preşedintelui Klaus Iohannis, premierul a replicat: "Îmi asum". "Având în vedere că o să fie fericiţi Irina şi Andrei îmi asum criticile. Sunt total conştient, mi-am asumat acest lucru. Dar, numai o secundă, nu plăteşte Guvernul sau statul român pentru asta", a completat premierul. AGERPRES/ (A,AS - autor: Daniel Florea)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.