COD GALBEN: 05-06-2025 ora 10 Intre 6 iunie, ora 12 – 6 iunie, ora 21 se va semnala temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Liderul opoziţiei din Armenia, Nikol Pashinyan, le-a cerut miercuri susţinătorilor săi să îşi întrerupă protestele timp de o zi, pentru noi tratative politice, după ce partidul de guvernământ a indicat că îl va susţine ca premier, transmite Reuters.

Vahram Baghdasaryan, liderul grupului parlamentar al Partidului Republican, care deţine majoritatea în legislativul de la Erevan, declarase că formaţiunea sa nu va propune un candidat la postul de prim-ministru, ci va susţine pe oricine este nominalizat.

Până acum, singurul nominalizat este Pashinyan, care a afirmat că doreşte un răgaz pentru dialog, în vederea obţinerii unor garanţii.

Votul în parlament pentru desemnarea viitorului şef al guvernului Armeniei este programat pe 8 mai. AGERPRES/(AS - editor: Marius Hosu, editor online: Anda Badea)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.