

COD GALBEN: 24-05-2025 Intre 05:35 si 09:00 se va semnala Ceață ce determină vizibilitate redusă, local sub 200 m și izolat sub 50 m. in Județul Suceava;
Asociația “Măgurele Science Park” (MSP) continuă proiectele de colaborare cu mediul de afaceri și dezvoltă parteneriate cu firme inovatoare, atât multinaționale cât și companii antreprenoriale, cu scopul promovării expertizei dar și a nevoilor acestora de colaborare către comunitatea de cercetare și/sau autorități.
Noul partener este 2web International Services, o companie cu un profil de custom software și Branding, ce iși propune să ajute startup-urile și IMM-urile care doresc să își dezvolte afacerea online să realizeze concepte strategice, claritate vizuală a mărcii și soluții digitale centrate pe utilizator.
“Misiunea noastră este compusă din mai multe dimensiuni, dar cea mai importantă este să ajungem să digitalizăm România împreună cu colaboratorii noștri și să susținem startup-urile în drumul lor către success. Facem toate acestea printr-un proces unic bine definit, care oferă rezultate și valoarea dorită pentru utilizatori și companii”, a explicat Andreea principiile care stau la baza culturii organizaționale a companiei, într-un interviu pentru revista Asociatiei Măgurele Science Park.
În acord cu misiunea companiei, Andreea Avramescu a răspuns afirmativ provocării de a susține Asociația Măgurele Science Park, în digitalizarea activităților pentru dezvoltarea comunității din jurul MSP, și a acordat consultanță și design pentru primul număr al reviste digitale marca MSP.
În viziunea ei, Regiunea Bucuresti Ilfov ar trebui sa fie un ecosistem complet prin care antreprenorii, mediul de cercetare și cel universitar să abordeze o cultură colaborativă & inovativă prin care să câștige încrederea investitorilor și să ridice regiunea BI la potențialul pe care îl deține cu adevărat.
Îi spunem Bun Venit Andreei și echipei sale și sperăm că aceasta colaborare să reprezinte înca un pas la eliminarea barierelor identificate dintre mediul de cercetare și cel de business.
Obiectivul MSP este dezvoltarea comunității în jurul conceptului investițional “Măgurele Science Park” și crearea de legături de colaborare între toți actorii comunității, în scopul valorizării rezultatelor activității de cercetare.
AGERPRES nu îşi asumă responsabilitatea pentru informaţiile conţinute de comunicatele primite şi publicate în fluxul de ştiri sau pe site-ul public. Responsabilitatea conţinutului aparţine exclusiv emitentului comunicatului de presă.
Agenţia Naţională de Presă AGERPRES nu poate fi trasă la răspundere pentru informaţii inexacte/false transmise de către emitenţii comunicatelor de presă.
AGERPRES îşi rezervă dreptul de a nu publica comunicatele de presă care conţin exprimări injurioase, atacuri la persoană şi/sau acuzaţii, încălcări ale drepturilor altor persoane, garantate de Constituţia României.
Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Direcția Marketing – marketing@agerpres.ro.
© 2025 Agenția Națională de Presă AGERPRES
Conținutul acestui site este proprietatea Agenției Naționale de Presă AGERPRES. Este interzisă republicarea sau redistribuirea conținutului fără menționarea sursei.
Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.
Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:
Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.
< | may 2025 | > | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
su | mo | tu | we | th | fr | sa |
27 | 28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 |
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
< | june 2025 | > | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
su | mo | tu | we | th | fr | sa |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |