COD GALBEN: 19-02-2025 ora 10 Intre 19 - 24 februarie se va semnala vreme deosebit de rece, nopți și dimineți geroase

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Toronto, 9 sep /Agerpres/ - Cântăreaţa pop americană Lady Gaga a anunţat vineri că doreşte să facă "o pauză" în cariera ei muzicală, pentru o durată neprecizată, la finalul turneului ei mondial, întrucât doreşte să "reflecteze" şi să se odihnească, informează AFP.

"Voi face o pauză, nu ştiu pentru cât timp", a declarat artista americană într-o conferinţă de presă organizată la Festivalul Internaţional de Film de la Toronto, unde un documentar biografic care îi este dedicat, "Gaga: Five Foot Two", a fost proiectat vineri seară în premieră mondială.

Vedeta americană, un star mondial al muzicii pop, al cărei nume real este Stefani Joanne Angelina Germanotta, îşi va suspenda cariera artistică în luna decembrie, la finalul turneului ei mondial, "Joanne", care are acelaşi nume cu titlul celui mai recent album de studio al său, dedicat unei mătuşi pe linie paternă, care a murit la vârsta de 19 ani.

"Abia aştept să am timp să reflectez, să îmi încetinesc puţin ritmul şi să mă vindec, pentru că aceste lucruri sunt foarte importante", a mai spus Lady Gaga.

Totuşi, "acest lucru nu înseamnă că nu voi mai crea nimic. Asta nu vrea să spună că nu pregătesc nimic", a precizat cântăreaţa, pentru a-şi linişti fanii din lumea întreagă.

Luni, Lady Gaga a fost nevoită să îşi anuleze un concert în Montreal din cauza unei laringite şi a unei infecţii respiratorii, pe care a contractat-o cu ocazia unui show în aer liber susţinut la New York.

Cântăreaţa americană a vorbit de mai multe ori în mod public despre lupta ei împotriva depresiei, tulburărilor de alimentaţie şi afecţiunilor cronice de care a suferit de-a lungul carierei sale, pe parcursul căreia a înregistrat cinci albume de studio şi a câştigat numeroase premii de prestigiu.AGERPRES/(AS - autor: Florin Bădescu)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - [email protected].

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.