Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Şoferul ambulanţei implicate în accidentul care s-a produs, vineri, pe drumul judeţean 208G, în comuna Girov, a fost rănit şi a fost transportat cu leziuni la spital, la fel ca şi două cadre medicale aflate în autospecială, informează IPJ Neamţ.

Potrivit sursei citate, autospeciala, în care se mai afla şi un pacient, a intrat în impact cu o autoutilitară care venea din sens opus, iar ambulanţa a fost proiectată într-un pom.

"Din primele cercetări efectuate a reieşit că accidentul s-a produs între o autoutilitară şi o ambulanţă, conduse de doi bărbaţi, de 68 de ani, din Piatra Şoimului şi 34 de ani, din Piatra Neamţ, care circulau din sensuri opuse. În urma impactului, ambulanţa a fost proiectată într-un pom. În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea conducătorului ambulanţei şi a două femei, în vârstă de 42, respectiv 52 de ani, din Piatra Neamţ, ambele pasagere în ambulanţă", se arată în informarea IPJ Neamţ.

Reprezentanţi ai IPJ Neamţ au precizat, pentru AGERPRES, că cele două femei din ambulanţă erau cadre medicale şi însoţeau un pacient, dar acesta nu a fost rănit, fiind transferat la spital cu o altă ambulanţă.

ISU Neamţ informase anterior că patru persoane ar fi fost rănite în urma accidentului.

Conducătorul autoutilitarei a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ. Acesta nu a fost rănit în urma impactului.

Din cauza leziunilor suferite, conducătorul ambulanţei nu a putut fi testat cu aparatul etilotest.

În cauză, poliţiştii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracţiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cauzelor şi condiţiilor în care a avut loc evenimentul rutier, se mai arată în informarea IPJ Neamţ.

 

ORA 14.20 Ambulanţă implicată într-un accident în Neamţ; patru persoane au ajuns la spital

 

Patru persoane au fost rănite în urma unui accident care s-a produs vineri în comuna Girov, judeţul Neamţ, şi în care au fost implicate o ambulanţă şi o autoutilitară.

Potrivit ISU Neamţ, accidentul a avut loc în comuna Girov, zona intersecţie spre Ştefan cel Mare.

''În urma unui accident rutier produs între o autoutilitară şi o ambulanţă SAJ au rezultat patru victime (3 cadre medicale şi un pacient)'', precizează sursa citată.

Toate victimele sunt transportate la spital. AGERPRES/(AS - autor: Georgiana Tănăsescu, editor: Andreea Rotaru, editor online: Ady Ivaşcu)

 

* UPDATE-ul este realizat în baza ştirilor AGERPRES, orele indicate reprezentând momentul difuzarii ştirilor pe fluxul agenţiei.

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - [email protected].

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.