COD GALBEN: 15-05-2021 ora 19 Intre 19:25 si 20:30 se va semnala averse ce vor cumula 20...25 l/mp, izolat grindină de mici dimensiuni, descărcări electrice,intensificări de scurtă durată ale vântului. in Județul Prahova, Județul Ilfov, Județul Dâmboviţa;

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Madrid, május 4./Agerpres/ - Simona Halep vereséget szenvedett a 2.549.105 euró összdíjazású, madridi salakpályás tenisztorna keddi nyolcaddöntőjében. A harmadik helyen kiemelt román lányt 4:6, 7:5, 7:5-re győzte le a belga Elise Mertens.

Simona Halep rendkívül feszülten játszott, főleg a második és a harmadik szettben, és sokat hibázott a több mint két és fél órás mérkőzésen.

Az első játszmában Halep elhúzott 3:1-re, a világranglista 16. helyén álló belga lány azonban egyenlített. Ezután Halepnek ismét összejött a brék, aztán 5:3-ra növelte előnyét, és végül 6:4-re nyerte a szettet.

A második játszmában Mertens vezetett 2:0-ra és 3:1-re, aztán Halep fordított 4:3-ra, de elvesztette az adogatását (4:4), majd a belga 7:5-re nyert.

A döntő játszma elején a román lány vezetett 3:1-re, ellenfele azonban egyenlített. Ezt követően Halep ismét brékelt, de utána gyengén szervált, így ellenfele újra kiegyenlített. 6:5-nél Halep nem bírta a nyomást, hibázott, így a belga lány nyerte a szettet 7:-5-re.

Simona Halep tíz kettős hibát vétett ezen a találkozón, Mertens három ászt ütött és kilenc kettős hibája volt. Első adogatását gyengébb hatékonysággal értékesítette a román lány (56%-68%), a másodikban valamelyest jobbnak bizonyult ellenfelénél (46%-30%). Agresszív játékáról tanúskodik a 40 nyerő ütés (ellenfelének 23 volt), de a sok ki nem kényszerített hiba is (48-35).

A román lány 34.048 eurót és 120 ranglistapontot kap a tornán nyújtott teljesíményéért.

Simona Halep két alkalommal, 2016-ban és 2017-ben is elhódította a madridi trófeát, illetve ezen kívül még kétszer jutott döntőbe: 2014-ben az orosz Marija Sarapovával, 2019-ben a holland Kiki Bertensszel szemben maradt alul.

A jelenleg a világranglista harmadik helyét elfoglaló Halep idei legjobb eredménye a stuttgarti elődöntőbe jutás, illetve az ausztrál nyílt teniszbajnokságon való negyeddöntőbeli szereplés. Ebben az évben kétszer volt top10-es ellenfele, és mindkét mérkőzésen veszített. Legutóbb tavaly győzedelmeskedett top10-es játékos ellen, amikor a római torna döntőjében legyőzte a cseh Karolina Pliskovát. AGERPRES/(RO - szerkesztő: Mihai ŢENEA; HU - szerkesztő: LIBEG Zsuzsanna)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – marketing@agerpres.ro.

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.