COD GALBEN: 08-12-2019 ora 18 Intre 18:00 si 00:00 se va semnala local ceață care determină reducerea vizibilității sub 200 m, izolat sub 50 m in Județul Arad, Județul Timiş;

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Tokió, december 4./Agerpres/ - Románia női kézilabda-válogatottja drámai mérkőzésen 27-26-os (félidőben 11-12) vereséget szenvedett szerdán Montenegrótól a Japánban zajló világbajnokság C csoportjában.

Az együttes immáron második csoportmérkőzésén maradt alul, így veszélybe került a továbbjutása.

A Montenegró elleni találkozó első 45 percében kiváló játékot mutatott a román csapat, az utolsó negyedórában azonban teljesen összeomlott az együttes, és ez döntő módon meghatározta a mérkőzés kimenetelét.

Az első félirőben 6-4-re, 7-5-re és 8-6-ra is vezettek a Tomas Ryde irányította lányok, és 12-11-es román vezetéssel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrészt is jól kezdte a román együttes, amely ellenfele gyenge játékát kihasználva elhúzott 21-17-re, ezután azonban támadásban és védelemben is technikai és taktikai hibák egész sorozatát követte el, lehetővé téve a svéd Per Johansson vezette montenegrói válogatottnak, hogy zsinórban hét gólt szerezve fordítson 24-21-re. A mérkőzés utolsó perceiben még megkísérelték az egyenlítést a román lányok, de végül 27-26-os montenegrói győzelemmel zárult a találkozó, amelyen Cristina Neagut választották a legjobb játékosnak.

A csoport másik mérkőzésén Spanyolország 43-16-ra legyőzte Kazahsztánt, Magyarország pedig Szenegállal csap össze egy későbbi időpontban.

Jelenleg Spanyolország vezeti a csoportot 8 ponttal, Montenegró a második szintén 8 ponttal, Románia a harmadik 4 ponttal, Magyarország a negyedik 2 ponttal, Szenegál az ötödik 0 ponttal, Kazahsztán a hatodik szintén 0 ponttal. Az első három helyezett jut tovább a középdöntőbe.

A csoportmérkőzések utolsó körében, pénteken Románia Magyarországgal, Szenegál Kazahsztánnal, Montenegró Spanyolországgal játszik.

A szerdai találkozón a következő felállásban léptek pályára a csapatok:
Románia: Yuliya Dumanska, Denisa Dedu, Diana Ciucă - Aneta Udriştioiu (3 gól), Laura Pristăviţa, Cristina Neagu (11), Gabriela Perianu (4), Crina Pintea (2), Cristina Florica, Elena Dache (4), Anca Polocoşer, Lorena Ostase, Sonia Seraficeanu, Mădălina Zamfirescu, Ana Maria Iuganu (2), Patricia Vizitiu. Szövetségi kapitány: Tomas Ryde.
Montenegró: Marina Rajcic (1 gól), Marta Batinovic, Ljubica Nenezic - Jovanka Radicevic (6), Durdina Jaukovic (4), Andrea Klikovac (1), Dijana Ujkic, Sanja Premovic, Katarina Bulatovic (3), Tatjana Brmovic (1), Dijana Mugosa, Ema Ramusovic (1), Majda Mehmedovic (2), Jelena Despotovic (2), Milena Raicevic (6), Itana Grbic. Szövetségi kapitány: Per Johansson. AGERPRES/(RO - szerző: Mihai ŢENEA, szerkesztő: Mihai Dragomir; HU - szerkesztő: LIBEG Zsuzsanna)

Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de către dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Detalii în secţiunea Condiții de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactați Departamentul Marketing – marketing@agerpres.ro.

Utilizarea secţiunii Comentarii reprezintă acordul dumneavoastră de a respecta termenii şi condiţiile AGERPRES în ceea ce priveşte publicarea comentariilor pe www.agerpres.ro.