COD GALBEN: 18-06-2025 ora 10 Intre 19 iunie, intervalul orar 12 – 21 se va semnala temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Botoşani, 28 iun/ Agerpres/- Biserica cu hramurile Sfântul Gheorghe şi Sfântul Dumitru din localitatea Copălău, judeţul Botoşani, a fost afectată, marţi dimineaţă, de un incendiu care s-a declanşat în zona altarului. Martorii susţin că focul a izbucnit, cel mai probabil, de la instalaţia electrică amplasată în altarul lăcaşului de cult.

Lucrătorii Serviciului Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă al Primăriei Copălău şi localnicii au acţionat cu găleţi cu apă, intervenţia acestora limitând extinderea incendiului.

De asemenea, la faţa locului s-au deplasat patru autospeciale de pompieri.

Pagubele produse de incendiu urmează a fi estimate de specialiştii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Botoşani. AGERPRES/(A-autor: Cristian Lupaşcu, editor: Diana Dumitru)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.