COD GALBEN: 29-05-2025 ora 10 Intre 29 mai, ora 10 – 29 mai, ora 23 se va semnala instabilitate atmosferică temporar accentuată COD GALBEN: 29-05-2025 ora 10 Intre 29 mai, ora 23 – 30 mai, ora 21 se va semnala instabilitate atmosferică temporar accentuată COD GALBEN: 29-05-2025 ora 10 Intre 30 mai, ora 10 – 30 mai, ora 21 se va semnala intensificări ale vântului

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Cluj-Napoca, 25 mar /Agerpres/ - Liberalul Ludovic Orban, candidat la funcţia de preşedinte al PNL, a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă susţinută la Cluj, că are convingerea că şeful statului, Klaus Iohannis, nu se va implica în competiţia internă din partid.

"Opinia mea e că preşedintele Klaus Iohannis nu se va implica în această competiţie internă. Cei care sunt chemaţi să decidă cine va face parte din următoarea conducere a PNL sunt membrii PNL şi cei 5.000 de delegaţi care vor reprezenta fiecare filială judeţeană la acest congres", a afirmat Orban.

Întrebat dacă a avut discuţii cu preşedintele Klaus Iohannis pe tema alegerilor din PNL, el a spus că obiectivul său pentru partid este câştigarea din nou a alegerilor prezidenţiale.

"Eu sunt cunoscut ca un om care a fost implicat în prima linie în bătălia pentru alegerea domnului Iohannis ca preşedinte al României. Eu, ca şi PNL, ne-am angajat, alături de preşedintele Iohannis, să punem în practică un proiect de ţară, pe care, în mod evident, îl susţinem. În ceea ce mă priveşte pe mine, îmi voi fixa ca obiectiv în faţa congresului câştigarea alegerilor prezidenţiale, iar ulterior a celor locale şi parlamentare", a menţionat Orban.

Întrebat dacă preşedintele Iohannis are un candidat preferat pentru funcţia de preşedinte al PNL, Ludovic Orban a spus că preferatul va fi cel care va câştiga funcţia.

"Nu mă mai întrebaţi pe această temă, că nu sunt purtător de cuvânt al preşedintelui. Sunt convins că preferatul preşedintelui Iohannis va fi acela care va fi ales de membrii PNL", a conchis Ludovic Orban. AGERPRES/(A - autor: Marius Septimiu Avram, editor: Claudia Stănescu)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.