COD GALBEN: 17-06-2025 ora 10 Intre 17 iunie, interval orar 12 – 21 Fenomene vizate se va semnala 17 iunie, interval orar 12 – 21 Fenomene vizate COD GALBEN: 17-06-2025 ora 10 Intre 17 iunie, interval orar 12 – 21Fenomene vizate se va semnala 17 iunie, interval orar 12 – 21Fenomene vizate COD GALBEN: 17-06-2025 ora 16 Intre 16:35 si 17:15 se va semnala averse torențiale care vor acumula 20...25 l/mp, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului, grindină de mici dimensiuni in Județul Hunedoara; COD PORTOCALIU: 17-06-2025 ora 16 Intre 16:35 si 17:30 se va semnala Grindină de dimensiuni medii, averse torențiale care vor acumula 25...40 l/mp, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului . in Județul Neamţ; COD GALBEN: 17-06-2025 ora 16 Intre 16:20 si 17:30 se va semnala Averse torențiale care vor acumula 15...25 l/mp, descărcări electrice, intensificări ale vântului, grindină. in Județul Hunedoara;

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Bucureşti, 29 ian /Agerpres/ - Preşedintele interimar al PNL, Raluca Turcan, a afirmat că va participa la protestele de stradă de duminică seară din Piaţa Universităţii, motivând că se regăseşte "structural, ca gândire" cu manifestanţii.

"Am o emisiune de televiziune, dar, de acolo cu siguranţă voi trece, pentru că este deja o tradiţie pentru apărarea legii. Eu aş vrea să o continuăm şi m-am regăsit structural, ca gândire cu manifestanţii din Piaţa Universităţii. Da, voi merge!", a spus duminică Turcan, la Palatul Parlamentului, după o întâlnire informală cu preşedinţii de organizaţii.

Întrebată dacă prin participarea unor lideri politici sunt alimentate acuzaţiile de confiscare a unor mişcări de stradă de către partidele politice, Turcan a spus: "Cine face lucrul acesta greşeşte sau manipulează. Am fost acolo cu foarte mulţi colegi, dar fiecare separat, pentru că ne-am regăsit cu ceea ce gândesc şi pentru ceea ce militează Piaţa Universităţii. Am fost la braţ cu mama, am fost la braţ cu prietenii, am fost la braţ cu oameni care cred că România nu se poate dezvolta altfel decât prin lege şi prin reguli clare, care să fie valabile pentru toţi cetăţenii acestei ţări. Dacă vom ajunge să ne transformăm într-o ţară în care legea este una pentru politicienii de vârf şi interesaţi, şi alta pentru cei care plătesc taxe şi impozite, înseamnă că am pierdut ani în tot acest parcurs democratic al României". AGERPRES/(A - autor: Livia Popescu, editor: Florin Marin)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - [email protected].

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.