Volei masculin: Tomis s-a calificat fără joc în sferturile Cupei Challenge

Marți, 07 Februarie 2012 20:18
Votati
(1 voteaza)

Echipa masculină de volei CVM Tomis Constanta s-a calificat în sferturile de finala ale Cupei Challenge, fără să mai dispute manșa secundă a optimilor, cu formația cipriotă Nea Salamina Famagusta, conform deciziei Confederației Europene de Volei (CEV), anunță site-ul oficial al grupării de pe Litoral, citat de Agerpres.



Tomis s-a impus cu 3-0 în prima manșă, la Limassol, iar returul programat marți, la Constanța, nu s-a putut desfășura din cauza faptului că formația cipriotă a rămas blocată în București din pricina condițiilor meteo nefavorabile și nu a reușit să ajungă la malul Mării.

CEV a mai comunicat și faptul că nicio sancțiune sportivă sau financiară nu va fi aplicată echipelor sau federațiilor naționale implicate, din cauza "forței majore" a cazului.

În sferturile de finală ale Cupei Challenge, CVM Tomis va întâlni pe Olympiakos Pireu sau pe Maccabi Tel Aviv. Olympiacos s-a impus în tur cu 3-1, returul fiind programat joi. Dubla manșă din sferturi va avea loc pe 22 și 29 februarie, primul meci la Constanța. AGERPRES

Banner
Banner

Știri interne

Știri externe

Știri economice

Știri sportive

Mondorama

Zig Zag

Ora Europei

Bănci - Piețe - Capital

Viața Parlamentară

Administrație

Info AGERPRES

Breviar Medical

Monitorizare presă

Monitorizare presă internațională

Real Time Monitoring

Revista presei

Știri pentru crawler

Serviciul foto

Infografie

Calendarul săptămânal

Calendarul evenimentelor

Azi in istorie

Retrospectiva zilei

Dosar tematic

Biografii

Instituții și Organizații din România