Americanii vor fi plătiți ca să slăbească

Miercuri, 18 Ianuarie 2012 18:26
Votati
(3 voturi)

O companie de asigurări din SUA a anunțat că va oferi o sumă de bani persoanelor care vor reuși să slăbească, informează cotidianul rus Utro.



O asemenea practică există deja la unele întreprinderi americane, unde se oferă prime angajaților care reușesc să slăbească, în speranța că acest lucru va permite scăderea cheltuielilor pentru serviciile medicale.

Este însă pentru prima dată când o companie de asigurări propune bani fiecărui locuitor al statului Colorado care reușește să slăbească. Programul intitulat 'Weigh and Win' le promite celor care țin cură de slăbire sume cuprinse între 15 și 150 de dolari la fiecare trei luni.

Pentru început, compania va investi în proiect 500.000 de dolari, sperând că acesta va fi susținut și de autoritățile statului. AGERPRES

Știri interne

Știri externe

Știri economice

Știri sportive

Mondorama

Zig Zag

Ora Europei

Bănci - Piețe - Capital

Viața Parlamentară

Administrație

Info AGERPRES

Breviar Medical

Monitorizare presă

Monitorizare presă internațională

Real Time Monitoring

Revista presei

Știri pentru crawler

Serviciul foto

Infografie

Calendarul săptămânal

Calendarul evenimentelor

Azi in istorie

Retrospectiva zilei

Dosar tematic

Biografii

Instituții și Organizații din România