COD GALBEN: 08-06-2025 ora 10 Intre 8 iunie, ora 14 – 9 iunie, ora 03 se va semnala instabilitate atmosferică temporar accentuată COD GALBEN: 08-06-2025 ora 10 Intre 9 iunie, intervalul orar 12 – 21 Fenomene vizate se va semnala 9 iunie, intervalul orar 12 – 21 Fenomene vizate COD PORTOCALIU: 09-06-2025 Intre 01:40 si 02:40 se va semnala Averse torențiale care vor acumula 25...35 l/mp, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelie, grindină de dimensiuni medii. in Județul Timiş; COD GALBEN: 09-06-2025 Intre 01:25 si 02:30 se va semnala Averse torențiale care vor acumula 15...25 l/mp, descărcări electrice, intensificări ale vântului, grindină. in Județul Gorj, Județul Vâlcea; COD PORTOCALIU: 09-06-2025 Intre 01:20 si 02:20 se va semnala Averse torențiale care vor acumula 25...40 l/mp, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelie, grindină de dimensiuni medii. in Județul Timiş;

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Washington, 24 mai /Agerpres/ - Actorul Leonardo DiCaprio a făcut un drum dus-întors de 13.000 de kilometri cu avionul personal pentru a primi un premiu care îi recompensează angajamentul pentru mediu, scrie 7sur7.be.

Miercurea trecută DiCaprio a zburat de la Cannes la New York pentru a primi personal distincţia. Actorul a fost prezent toată săptămâna la Cannes, cu ocazia Festivalului de Film, fiind văzut însă miercuri la New York, la Riverkeeper Fishermen's Bell, ceremonie în cadrul căreia a primit premiul din mâinile lui Robert De Niro. A revenit în Franţa joi pentru discursul de la gala amfAR de luptă împotriva SIDA.

Leonardo DiCaprio declara la gala Oscar din luna februarie că "schimbarea climatică este reală'' şi avertiza că acest lucru ''se întâmplă acum'' şi ''este cea mai urgentă ameninţare pentru specia noastră". În pofida acestor luări de poziţie, el este adesea criticat pentru utilizarea intensă a iahturilor şi avioanelor sale private.

Actorul american nu a făcut încă niciun comentariu, însă o sursă apropiată lui a spus că nu şi-a folosit propriul avion, ci pe al cuiva care făcea şi el un drum dus-întors între Cannes şi New York.AGERPRES/(AS - autor: Lelia Bretan, editor: Mariana Ionescu)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.