COD GALBEN: 08-05-2025 ora 10 Intre 8 mai, ora 14 – 9 mai, ora 03 se va semnala instabilitate atmosferică temporar accentuată COD ROSU: 08-05-2025 ora 17 Intre 17:40 si 18:30 se va semnala Grindină de mari dimensiuni, averse torențiale, vijelie puternică, posibil vânt cu aspect tornadic, averse torențiale (30...35 l/mp) și frecvente descărcări electrice, . in Județul Dolj, Județul Mehedinţi; COD PORTOCALIU: 08-05-2025 ora 17 Intre 17:25 si 18:30 se va semnala Grindină de dimensiuni medii şi posibil mari, frecvente descărcări electrice, intensificări ale vântului, averse torențiale care vor acumula 15...25 l/mp. in Județul Dolj, Județul Mehedinţi;

Vezi mai mult
Vezi mai putin

Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Washington, 8 oct /Agerpres/ - Purtătorul de cuvânt al Departamentului de Stat al SUA, John Kirby, a creat confuzie atunci când a declarat că 'preşedintele rus Bashar al-Assad trebuie să plece de la putere'. Kirby şi-a cerut scuze pentru scăpare, dând asigurări că aceasta a fost o simplă eroare, informează agenţiile de presă RIA Novosti şi Unian.

'Operaţiunea militară împotriva grupării teroriste Statul Islamic (SI) continuă şi nu va slăbi în intensitate. Însă, este important ca în Rusia să aibă loc transferul puterii de la Assad', a spus oficialul american în timpul unui briefing de presă.

La reacţiile de uimire ale jurnaliştilor prezenţi, Kirby a întrebat: 'Dar ce am spus?'.

După ce confuzia a fost clarificată, John Kirby a râs şi şi-a cerut scuze, dând asigurări că aceasta a fost doar o eroare involuntară.

Recent, preşedintele rus Vladimir Putin a fost confundat, la sediul ONU, cu premierul Republicii Moldova, Valeriu Streleţ. Liderul rus a fost confundat şi cu primul preşedinte al Rusiei postsovietice, Boris Elţin, de o prezentatoare de ştiri de la CNN.AGERPRES/(AS - editor: Adriana Matcovschi)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - [email protected].

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.