Urmareste

Modifică dimensiunea fontului:

Moscoca, 2 iun /Agerpres/ - Un Boeing 777 Air France, care zbura de la Tokyo la Paris, a efectuat o aterizare de urgenţă marţi dimineaţă pe aeroportul din Habarovsk (Orientul Îndepărtat al Rusiei), după ce a raportat probleme la unul din motoare, relatează agenţia de presă RIA Novosti, citând o sursă din cadrul Agenţiei ruse de aviaţie (Rosaviaţia).

'Zborul Air France 275, pe ruta Tokyo-Paris, a anunţat în jurul 06h51 (ora Moscovei) defecţiuni la un motor şi a decis efectuarea unei aterizări de urgenţă la Habarovsk', a indicat interlocutorul agenţiei ruse de presă, adăugând că aeronava a aterizat cu succes la 07:32 (ora Moscovei).

Avionul decolase de pe aeroportul din Tokyo la 05:40 (ora Moscovei), a indicat aceeaşi sursă din cadrul Rosaviaţia.AGERPRES/(AS - editor: Lilia Traci)

Urmăreşte ştirile AGERPRES pe WhatsApp şi pe GoogleNews


Conținutul website-ului www.agerpres.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informaţiile publicate pe acest site de către AGERPRES sunt protejate de dispoziţiile legale incidente. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conţinutului acestui website. Informaţiile transmise pe www.agerpres.ro pot fi preluate, în conformitate cu legislaţia aplicabilă, în limita a 500 de semne. Detalii în secţiunea Condiţii de utilizare. Dacă sunteţi interesaţi de preluarea ştirilor AGERPRES, vă rugăm să contactaţi Direcţia Marketing - marketing@agerpres.ro.

Monitorizare
Setări

DETALII DESPRE TINE

Dacă ai cont gratuit te loghezi cu adresa de email. Pentru a crea un cont gratuit accesează secțiunea “Crează cont”.

Dacă ai cont plătit te loghezi cu username. Pentru a vă crea un cont plătit vă rugăm să contactați:

Dacă nu puteți vizualiza această știre, contactați echipa AGERPRES pentru a vă abona la fluxurile de știri.